implant dis fiyatlari1xbet mobil

Emir İstif’ten komple çözümler

Kuruluş amacı sektöre katma değerli hizmet için iş makinesi tedariği, kiralaması ve satışı olan Emir İstif, Reysaş`ın depolama süreçlerinde  yaşadığı tecrübeleri tüm müşterileri ile paylaşma kararı aldı ve uygulamaya başladı. Ciddi adetlere ulaşan makine filosuyla kiralama hizmetlerine  hız katan Emir İstif`i firmanın Genel Müdürü Ahmet Düztepe’yle konuştuk.

Emir İstif’in 2014 yılında Reysaş’ın kendisine  ait olan  makinelerin yönetimini sağlamak için kurulumuş bir şirket olduğunu hatırlatarak sözlerine  başlayan  Emir İstif Genel Müdürü Ahmet Düztepe, ilk amaçlarının kendi makinelerinin bakımlarını yapıp makinelerin sıkıntısız çalışmalarını sağlamak olduğunu, ikinci amacın ise kiralama sektöründe yaşayan gelişmeleri ve talepleri farklı firma ile karşılamak olduğunu söyledi. “Kasım 2014 yılında alınan  kararla beraber , Emir İstif kaldırma ve istifleme alanında  kiralama işine girdi” diyen Düztepe, asıl hedeflerinin kiralama şirketi  konumuna  çıkmak olduğunu belirtti Düztepe; “Bu hedefle yola çıktık. Bir yılda planladığımız  büyümeyi  6 ayda  gerçekleştirdik. Şu anda 600 makine sayısına ulaştık ve yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlanırsa , yıl sonunda bu sayıyı 750 civarına yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu süreçte Reysaş’ın makine parkında bulunan makineler  ile ilgili sorumluluğumuz da aynı şekilde devam ediliyor. Kiralama bu işin ayrı bir kolu” dedi.

Tercih; Still

Şu anda operasyonlarında kullandıkları  makinelerin 3-4 yaşlarında olduğunu hatırlatan Ahmet Düztepe, kullanım ömürleri bakımından sıkıntı bir makinelerinin olmadığını, ancak 6 ev 7 yaş üstü olan makinelerinin  değiştirmeye karar verdiklerinde makine seçiminde  önceliklerinin Still olacağını söyledi. Kendi ihtiyaçları doğrultusunda kullanım ömrü tamamlanmış olan makinelerin ikinci el piyasasında  değerlendirdiklerini dile getiren Düztepe; “Bizim belki işimize yaramıyor ama ciddi bir revizyonla  sektörün birçok alnında  kullanıma devam edilebiliyor. Mesela yakın zamanda 40 adet ikinci el  satış yaptık. Buda müşterimizin ve sektörün bize güvendiğini gösteriyor” şeklinde konuştu  Sektörde çalışan ve kendilerinden hizmet talep eden firmaya hizmet verebildiklerine dikkat çeken   Ahmet Düztepe, bunu  yaparken de her marka   makine ile çalışmaya hazır olduklarını belirtti . Ancak bu noktada birkaç önemli kritlerin devreye girdiğinin altını çizen Düztepe; sözlerine şöyle devam etti; “ Mesela şirketin istediği marka forkliftin , bizim kalite ve servis standartlarına uyması gerekiyor. Aynı şekilde hizmet vereceğimiz firmanın da  kurumsal  bir yapıda olmasına dikkat ediyoruz. Bizim en temel hedefimiz , müşteri memnuniyeti. Şu anda kiralama hizmeti veren sayısızca firma var . Ancak bu firmalar  arasında gerçekten de başarılı olanlar, müşteriye kriz anında bile hızlı çözüm sunan ve çalışmaların devam etmesini sağlayanlar olur. Bizim de en temel hedefimiz, en zor zamanda bile müşterimize hizmet verebilmek ve işlerinin aksamasını  engellemek.”

Sözlerine 2016 yılındaki  yeni yatırım planlarından bahsederek devam eden Ahmet Düztepe, geçtiğimiz aylarda forklift sektöründe bazı çözümler olduğunu belirtti. Emir İstif’in bütün makinelerini ödeme alarak çalıştırdıklarını dile getiren  Düztepe, peşin çalıştıklarını ve bu konuda sektörde yaşananlardan dolayı deneyimli olduklarını söyledi. Şuanda piyasada  iş bilen ve güçlü firmalara ihtiyaç olduğunun altını çizen Düztepe; “bizde bunun için piyasaya çıktık ve 2017 yılına kadar     25 milyon Euro seviyesinde yatırım planlıyoruz. Bunun yanı sıra proje alımları da yapmak istiyoruz . Yani firmalarla proje bazlı görüşmelerimizi 2016 yılında arttırmayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz Zaten projelerde belli bir adetten sonra  devamlı personel de göndermeniz gerekiyor. Bu hem müşteriyi memnun ediyor , hem de makinelerimizin kontrol altında  kalmasına  sağlıyor. Bakım  zamanları, aküler ve benzeri şeyler zamanında kontrol ediliyor. Bunun sonucunda ciddin arıza ve masrafları da azaltılmış oluyoruz” dedi.