Akaryakıt Sektöründeki Yerimiz 

Reysaş Türkiye geneline yayılmış olan 6 bölge müdürlüğü ve merkez kadrolarındaki personelleri ile kara ve demiryolu tanker filosuyla 1997 yılından beri akaryakıt sektörünün Türkiye ve dünyadaki büyük firmalarına hizmet vermektedir.

Akaryakıt operasyonları kapsamında hava meydanlarına uçak yakıtı taşıması, dağıtım firmalarının bayi ve tesisatlarına akaryakıt ürünleri dağıtımı, LNG, CNG ve LPG taşıma operasyonları gerçekleştirilmektedir.

Reysaş; 2007 yılından beri kendisine ait yüksek teknolojili LNG tankerleri ile birlikte, müşterilerine ait tankerlerin de işletimi şeklinde LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz ) sektöründe lojistik hizmeti vermektedir.

Reysaş akaryakıt sektöründe sarnıçlı vagonları ile demiryolu taşımacılığı da yapmaktadır.

Reysaş, geçmiş dönemlerde Türkiye’ den Kuzey Irak’ a yapılan akaryakıt nakliyesinde önemli bir rol almış ve iki yıllık süreçte 600.000 ton yakıt taşımasını 34.000 sefer atarak başarı ile gerçekleştirmiştir.

İlgili yönetmelikler gereği karayolları L, R, K ve C belgeleri ile EPDK LNG iletim ve demiryolu akaryakıt taşıma lisanslarına ve gerçekleştirmekte olduğu operasyonlar ile ilgili ISO:9001 Kalite Yönetim ve ISO:14001 Çevre Yönetim Sistemleri sertifikalarına sahiptir.

 

Akaryakıt  Filosu Araç Standartları 

Akaryakıt filomuz ADR' li,  alttan dolum özellikli, aşırı dolum ve taşma önleyici  optik sensörlü, aliminyum, çok  kompartmanlı, interlock  sistemli, buhar geri dönüşümlü yarı römork tanker ve kamyon üstü  tankerlerden oluşmaktadır. Çekici ve kamyon olarak yine ADR' li Mercedes, Renault ve Scania marka araçlar kullanılmaktadır. LNG tankerlerimiz ADR' li , PI ve C sertifikalı olup teknolojileri sebebi ile 2,5 ton daha fazla taşıma kapasitesine sahiptir.