Yeşil lojistiğe önem veriyoruz

1990 yılında araç taşımacılığı ile yola çıkan Reysaş Yatırım Holding A.Ş., bugün 3 Hilton oteline sahip büyük bir yatırım ve organizasyon şirketi. Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven Reysaş’ı  anlattı.

   Biz kısaca Reysaş Lojistik’i tanıtır mısınız?

1990 yılında araç taşımacılığı ile başlangıç yapan Reysaş günümüzde 1.750 özmal tır, 3.000 kiralık tır, 7 demiryolu istasyonu, 1000 vagon, 1000 tren konteyneri,  36 depo, 1.000.000 m² kapalı 500.000 m² açık depolama alanı, 13 adet TUV Türk Muayene istasyonları işletmesi, 600  adet istif makinası  ve 3 adet Hilton oteline sahip büyük bir yatırım ve organizasyon şirketi olmuştur.

 Kalite konusunda hassasiyeti ile bilinen Reysaş’ın sürücülerinin kıyafetleri üzerinde yer alan HSE-Q harflerinin açıklaması nedir ?

1998’den beri “ Tehlikeli Madde” taşımacılığında birçok ürün grubunda sektördeki birçok firmaya  hizmet veriyoruz. Ülkemizde ADR standart ve  yönetmeliklerinin konuşulmadığı dönemlerde bile biz yurt dışındaki üreticilerden ADR’li tankerler alarak bu hizmeti gerçekleştiriyorduk.

   ADR bir standartlar zinciridir. Sadece ADR’li araç yatırımı yaparak değil, bu ekipmanları kullanacak personellerin eğitimlerinde de öncelik vererek eğitim kuruluşumuzu o yıllarda kurduk. Sağlık Emliyet Çevre-Kalite (HSE-Q) politikalarımızı oluşturduk ve bu standartların sürekli gelişimini katılımcılığı sağlayarak sürdürdük.

Size göre müşterilerinizin size tercih etme sebepleri nelerdir ?

Önce çıkan özelliklerimiz: hızlı karar alabilen şirket yapımız, yatırım yapabilmemizi sağlayan  finansal gücümüz, halka açık olmamızın getirmiş olduğu doğal şeffaf şirket politikası, yeşil lojistiğe verdiğimiz önemle, kendi yazılım şirketlerimizin olması dolayısıyla müşterilerimizin yazılımları ile çok hızlı adapte olabilen ve flexible bir sisteme sahip olmamız

Yakın gelecek için planlarınız neler?

Depo çatısında güneş panelleri ile elektrik üretimi yapan, Türkiye’de çatı üzerinde kurulmuş ilk ve büyük GES tesisini hizmete alan firmayız. Karbon salınımını azaltan uygulamalarda yatırımlarımızı devam ettirmeyi planlıyoruz. Erzincan Hilton Otelimizi 2015 yılında faaliyete geçirdik, Eskişehir Hilton Otelimiz de 2016 Yılı içinde faaliyete geçecek